Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Łukasza Górnickiego w Oświęcimiu.

Oświęcimska Biblioteka wyglądem przypomina galerię. Od 2011 roku Biblioteka w Oświęcimiu mieści się w nowej siedzibie. Innowacyjna bryła budynku – „Galeria Książki” - stanowi, przestrzeń spotkań wszystkich użytkowników.Całkowity koszt zaplanowano na ponad 16 mln zł, przy czym dotacja z UE to ponad 12 mln zł.

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu w ramach finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu „Partnerstwo dla książki” zaproponowała prezentację jednej z najlepiej funkcjonujących w Polsce bibliotek publicznych: Galerię Książki w Oświęcimiu. Bibliotekarzy po kompleksie bibliotecznym oprowadzili dyrektor MBP Leszek Palus oraz z-ca dyrektora Mariola Talewicz.