Z pienińskiej biblioteki w świat - spotkanie 1

Zaprosiliśmy pasjonata i znawcę Pienin, o silnych korzeniach pienińskich- Artura Majerczaka z kapelą ,,Białopotocanie". Pan Artur ubogacił spotkanie barwnymi opowieściami min: o św. Kindze, o powstaniu Trzech Koron, aby w końcu wyruszyć w podróż muzyczną z  Pienin aż pod sam Dunaj. Na zakończenie dzieci podzielone na zespoły wykonały przepiekną mapę Pienin z kolorowymi szlakami górskimi, którą można zobaczyć na korytarzu biblioteki.

Projekt ,, Z pienińskiej biblioteki w świat" jest finansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2018- prowdzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych.
Przedmiotem projektu jest przede wszystkim promowanie i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.