Z pienińskiej biblioteki do Arktyki

Po krótkiej analizie tych biegunów zimna, zdecydowaliśmy o wyprawie na północne koło podbiegunowe z niedźwiedziami polarnymi, wielorybami grenlandzkimi , które żyją tylko i wyłącznie na Arktyce. Arktyka- to oczywiście zwierzęta, które są doskonale przystosowane do życia w nadzwyczaj niskich temperaturach, to również rdzenna ludność jak np.: Inuici tzw:  eskimosi, a także zorza polarna, o czym dowiedzieli się uczestnicy warsztatów.
Na spotkanie została zaproszona p. Monika Sztajer Ziemianek – stała czytelniczka biblioteki, należąca do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich, która przeprowadziła zajęcia malowania na szkle. Dzieci wykazały się wyobraźnią, powstały przepiękne obrazki do tematu ,,Mroźna kraina” , które można obejrzeć w Gminnej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku n.D  realizuje projekt ,, Z pienińskiej biblioteki w świat" , który jest finansowany z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2018- prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Przedmiotem projektu jest przede wszystkim promowanie i propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Pracownicy GBP