Teatr Lalek Bajka z ,,Odyseją pienińską z baśnią i legendą"

Najpierw była legenda o patronce Pienin - świetej Kindze. O tym wyjątkowym gościu pienińskim, można opowiadać bez końca.
Kolejnym punktem programu była pouczająca opowieść pt.,, Koszyk z czystego srebra", gdzie również św. Kinga pomogła głównym bohaterom Hanulce i Marcinowi.
Na koniec można było spróbować swoich sił, jako animator lalki- kukiełki, poruszanej od dołu, osadzonej na kiju, z luźno zwisającymi nogami i rękoma. Jak się okazało nie było to takie proste, ale uczestnicy spotkania, z pełną energią zabrali się do wykonania swojej roli.

Dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Partnerstwo Dla Książki 2020.

Dziękujemy CKiP w Krościenku n.D, za udostępnienie Amfiteatru pod Wierzbą.