Spotkania z pasjami edycja II

Opis ogólny projektu

W 2013 roku w ramach grantu od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Fundacja Orange realizowała projekt edukacyjno-animacyjny dla seniorów „spotkania z pasjami”, podczas którego seniorzy z całej Polski mieli okazje spotkać się wirtualnie z osobami pełnymi pasji, takimi jak Krystyna Janda, Teresa Lipowska, Hanna Bakuła, Jacek Pałkiewicz, DJ Wika.

Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony bibliotek jak i seniorów, dlatego postanowiliśmy kontynuować nasze wirtualne spotkania.

W 2014 roku projekt zakłada przeprowadzenie na żywo w bibliotekach 15 spotkań online w formie wideo konferencji (poprzez streaming online), skierowanych do osób starszych. Tym razem spotkamy się z innymi, ale równie interesującymi ludźmi. Zaczynamy od spotkania z panem Emilianem Kamińskim!

Cel projektu

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczna seniorów – sprawienie, by seniorzy wyszli z domów i spotkali się ze sobą w miejscu publicznym. Chemy stworzyć przyjazną przestrzeń, która umożliwi im nawiązywanie nowych kontaktów oraz otworzy ich na innych ludzi.

Kolejnym ważnym elementem jest rozbudzanie w nich chęci do dzielenia się swoją wiedzą, pasją z innymi. Chcemy pokazać, jak wiele osób starszych wciąż pozostaje czynna zawodowo lub jak kreatywnie wykorzystuje swój czas wolny na dokształcanie się, rozwijanie pasji, pomoc innym.

Tematyka i bohaterowie spotkań online

Podczas 15 spotkań będziemy rozmawiać z osobami pełnymi pasji . Będą to zarówno osoby znane, które opowiedzą Państwu o swoich zainteresowaniach, jak również osoby mniej znane, ale równie aktywnie spędzające czas wolny. Tematy spotkań będą dobierane do konkretnego bohatera spotkania.

Informacje dotyczące tematu i bohatera spotkania będą udostępniane Państwu na 2 tygodnie wcześniej droga mailową oraz zamieszczane na stronie internetowej projektu.

Terminy spotkań

Spotkania będą odbywać się w czwartki o godzinie 11 od kwietnia do listopada, średnio dwa razy w miesiącu. Data pierwszego spotkania to 10 kwietnia 2014 roku.

Korzyści dla seniora uczestniczącego w zajęciach

• Możliwość spotkania na żywo (poprzez internetową wideokonferencję) osób ciekawych, chętnie dzielących się swoimi pasjami z innymi
  • Możliwość zadania pytania osobie, która jest bohaterem spotkania
  • Aktywne spędzanie czasu wolnego