Relacja ze spotkań z panem Markiem Sikorskim

O smoku wawelskim w Pieninach i na Spiszu

Pokonanie smoka wawelskiego jest mitem narodowym, którego popularyzowanie nabiera coraz większego rozmachu. A wszystko to dzieje się dzięki rozpowszechnianiu mojej książki pt. „Smok wawelski w kręgu mitu i historii ” i organizowaniu prelekcji na temat rozwiązania historycznej zagadki smoka wawelskiego. Głównym przesłaniem jest teza głosząca, że nie był to smok i błędem jest przedstawianie legendarnego Kraka jako smokobójcy. O tym i innych osobliwościach tego mitu opowiadałem tym razem  na Spiszu i w Pieninach. Stało się to na zaproszenie kilku bibliotek z tego regionu.

Dnia  19 maja br. miałem prelekcje z ilustracjami pt. „Na tropach smoka wawelskiego” w Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych. Spotkanie w tej szkole zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna.

Również zasługa tej Biblioteki było zorganizowanie dnia 20 maja br. podobnej prelekcji w Szkole Podstawowej w Kacwinie.

Następnego dnia miałem spotkanie autorskie i prelekcje o smoku wawelskim w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krościenku nad Dunajcem.

Dnia 22 maja br. Odwiedziłem Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluszkowcach i też opowiadałem o smoku wawelskim.

Wszystkim tym spotkaniom towarzyszyła miła atmosfera i spory udział słuchaczy. Muszę przyznać, że spotkałem się z wielką życzliwością Dyrektorów i Pracowników Bibliotek, które odwiedziłem. Serdecznie za to dziękuję.

Spotkania te były też okazją do zaprezentowania mojej najnowszej książki pt. „Smoki i smokobójstwo”.

Na temat spotkania w GBP w Krościenku nad Dunajcem jest na stronie tej biblioteki w dziale aktualności pod datą 21 maja 2015 r.:

Na temat moich książek zob.:

www.marek-sikorski-autor.blog.pl