Lekcja biblioteczna

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się skąd biorą się książki, jak są zbudowane i jak trafiają do czytelników. Wspólnie zastanawialiśmy się czy warto czytać książki? Czy są nam potrzebne? I co by było gdyby książek nie było na świecie? Ponadto dzieci zostały zapoznane z regulaminem biblioteki.

Wizyta w bibliotece to jedna z akcji promujących książkę i czytelnictwo, ponieważ czytanie książek jest bardzo ważne dla psychiki dziecka.

Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci jest jednym z najważniejszych zadań rodziców, następnie przedszkola i szkoły.

Zainteresowania czytelnicze wzbogacają życie człowieka, stają się elementem twórczym jego osobowości i poszerzają jego sferę poznawczą.
W dobie kompuerów, telewizji, kina warto zastanowić się nad rolą książki i czynić starania by było na nią miejsce w życiu codziennym.