Dzieci z Ochronki im. E. Bojanowskiego z wizytą w bibliotece

Głównym założeniem spotkania było zapoznanie z ofertą biblioteki, a za sprawą przesympatycznego Krecika przenieśliśmy się w bajeczny świat bohaterów książkowych. Dzieci z wielkim zapałem losowały obrazki z różnych bajek i bezbłędnie odgadywały ich tytuły. Miłym akcentem kończącym odwiedziny były słodycze, ponadto wszyscy otrzymali zakładki do książek i zadeklarowali, że będą czytelnikami biblioteki. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu. Takie spotkanie miało na celu rozbudzić i pogłębić jeszcze bardziej  zainteresowania czytelnicze wśród dzieci. Codzienne głośne czytanie kształtuje więź między rodzicem a dzieckiem, ta zaś jest jedną z najważniejszych potrzeb rozwojowych i warunkiem, by mógł wyrosnąć na zdrowego emocjonalnie i dojrzałego człowieka.