Balladyna - czytamy w ogródku S.P nr 1

Tę bajeczną opowieść o dramacie i zbrodni, które rozegrały się dawno, dawno temu w prastarej krainie Polan nad jeziorem Gopło znają chyba wszyscy Polacy. Rozpoczynając sceną trzecią z aktu pierwszego, przypomnieliśmy historię dwóch sióstr, które rywalizowały o względy hrabiego Kirkora.

"Niechaj idą w las dziewczyny
Która więcej malin zbierze,
Tę za żonę pan wybierze"

Jedna z nich, tytułowa Balladyna, ogarnięta żądzą bogactwa, zaszczytów i władzy posunęła się za daleko …

W IX odsłonie Narodowego Czytania "Balladyny". Tragedii w 5 aktach wzięli udział pensjonariusze i pracownicy Dziennego Ośrodka Opieki i Aktywizacji Osób Starszych, bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz uczniowie i nauczyciele SP Nr 1 w Krościenku.

Na zakończenie Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej  Weronika Walkowska podziękowała Dyrekcji SP Nr 1 w Krościenku za umożliwienie przeprowadzenia akcji oraz wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania zarówno na żywo jak i w przestrzeni wirtualnej, gdyż akcja została nagrana w relacji na żywo. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania!

tekst: Krystyna Walosik

foto: Monika Ignatowska